پیام کاپیتان قادری به مناسبت روز جهانی هواپیمایی کشوری
پیام کاپیتان قادری به مناسبت روز جهانی هواپیمایی کشوری

پیام کاپیتان قادری به مناسبت روز جهانی هواپیمایی کشوری
مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان با صدور پیامی روز جهانی هواپیمایی کشوری را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی در بخشی از پیام کاپیتان قادری خطاب به دست اندرکاران صنعت بزرگ هوانوردی کشور آمده است:
16 آذر ( 7 دسامبر ) روز جهانی هواپیمایی کشوری ، فرصت مغتنمی است برای قدردانی از آنانی كه زمینه و وسیله حمل و نقل سریع، ایمن، امن و اقتصادی را فراهم می‌آورند تشکرو قدردانی نمایم. بدون شک نقش واهمیت صنعت هوانوردی در توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع و نقش اساسی سازمان هواپیمایی کشوری در حفظ، ارتقا، ایمنی و کارآیی و قانونمندی در حمل و نقل هوایی بر هیچکس پوشیده نیست.
مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان در بخش دیگری از پیام آورده است:خداوند متعال را شاكریم كه امروزحفظ و پیشبرد صنعت هوانوردی كشورمان به دستان توانمند متخصصان سخت کوش و متعهدی سپرده شده كه تجربه سال‎ها خدمت در این عرصه را با روحیه‎ای جهادی و صداقتی کم نظیر آمیخته‎اند.
شایان ذکر است 16 آذر ماه مصادف با 7 دسامبر سالروز امضای کنوانسیون بین‌المللی هواپیمایی در سال 1944 است که متعاقب امضای این کنوانسیون، سازمان جهانی هواپیمایی کشوری تأسیس شد. به این دلیل مجمع عمومی این سازمان در سال 1992، طی قطعنامه‌ای این روز را به عنوان روز جهانی هواپیمایی کشوری تصویب و اعلام کرد که از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز به صورت رسمی این روز مورد تأیید قرار گرفته است.
همه ساله کشورها در این روز با اجرای برنامه های مختلف برای گرامیداشت این روز تلاش می کنند. در ایران نیز سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان متولی حاکمیتی، نظارتی و سیاستگذاری در صنعت حمل و نقل هوایی، برنامه روز هواپیمایی را با حضور مسئولین و دست اندرکاران شرکت‌های هواپیمایی و کارشناسان این صنعت در روز 16 آذر ماه برگزار می‌کند.