نشست مشترک مدیران روابط عمومی شرکت های هواپیمایی با موضوع بازگشت مجدد و ورود مسافرین به جزیره زیبای کیش
نشست مشترک مدیران روابط عمومی شرکت های هواپیمایی با موضوع بازگشت مجدد و ورود مسافرین به جزیره زیبای کیش

نشست مشترك مديران روابط عمومي شركت هاي هواپيمايي با موضوع بازگشت مجدد و ورود مسافرين به جزيره زيباي كيش

نشست هم اندیشی مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و مدیران روابط عمومی های شرکتهای هواپیمایی کشور با موضوعیت از سرگیری پروازها به جزیره کیش به میزبانی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هواپیمایی کیش؛ نشست هماهنگی شرکت های هواپیمایی جهت راه اندازی مجدد کلیه پروازها به مقصد کیش با رعایت پروتکل های بهداشتی، در دفتر سازمان منطقه آزاد کیش در تهران با حضور مدیران روابط عمومی ایرلاین ها و انجمن شرکتهای هواپیمایی، دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی و سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر شرفبافی مدیر عامل هواپیمایی کیش، رضا جعفرزاده مدير روابط عمومي رييس سازمان هواپیمایی کشور، دکتر علیرضا علوی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش و علیرضا بابایی دستیار ویژه مدیرعامل و مدیر روابط عمومی کیش ایر برگزار شد.

سید علیرضا علوی رضوی در ابتدای این نشست بر لزوم اهمیت آغاز پروازهای ایمن به مقصد کیش از پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: راه اندازی مجدد پرواز ها به مقصد کیش بصورت پلکانی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به منظور صیانت از سلامت مسافران، ساکنین جزیره کیش و رونق گردشگری و اقتصادی جزیره زیبای کیش انجام می شود.

در ادامه جلسه علیرضا بابایی دستیار ویژه مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل کیش ایر توضیحاتی در خصوص اقدامات هواپیمایی کیش در مهار و مقابله با انتشار ویروس کویید - ۱۹ ارائه نمودند.

ضدعفونی و استریل کردن کلیه نقاط هواپیماها پیش از هر پرواز، تب سنجی مسافرین در کانترهای پذیریش، ارائه ماسک رایگان به مسافرین، ضد عفونی بار مسافرین در مبدا و مقصد، انتقال اتباع خارجی مانده در ایران به کشورهای خود، تهیه تجهیزات مقابله‌ای برای کروی پروازی و کارکنان، برقراری پروازهای فوق العاده یکطرفه جهت بازگشت هموطنان به کشور، جا به جایی بیش از صد تن بار و ملزومات پزشکی مورد نیاز به جزیره زیبای کیش از جمله اقدامات هواپیمایی کیش در روزهای کرونایی بود که در این جلسه مطرح و ارائه شد.

در ادامه دکتر شرفبافی نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل هواپیمایی کیش نیز ضمن تقدیر از اقدامات خوب شرکت های هواپیمایی در مقابله با انتشار ویروس کویید - ۱۹، با اشاره به راه اندازی مجدد پروازها از ۲۵ اردیبهشت به جزیره کیش و اهمیت این موضوع با توجه به سفید بودن وضعیت جزیره و نگرانی ها از ورود مسافران و خارج شدن کیش از وضعیت سفید، داشتن رویکرد و برنامه فرهنگی را ضروری دانست.

وی تاکید کرد تصمیم گیری و اقدامات صحیح و به موقع در حوزه فرهنگ و رسانه باید صورت پذیرد تا اعتماد لازم جهت تداوم پروازها بوجود آید.

شرفبافی عضو هیئت مدیره انجمن شرکت های هوایی ایران در ادامه با اشاره به اقدامات خوب و مثبت شورای سلامت کیش گفت: امیدواریم همزمان با آغاز ایام عید سعید فطر و در جشنواره تابستانی کیش یک ثبات و پایدار سلامتی در جزیره زیبای کیش داشته باشیم. بدیهی است تصمیمات شورای سلامت  مبتنی بر بازخوردها از جامعه و به صورت کارشناسی است که جای دارد از تلاش های جناب آقای دکتر مظفری، دکتر رضانیا، مهندس عرب و سایر عزیزان عضور شورای سلامت کیش و کادر درمانی تشکر و قدرانی نماییم.

دکتر پورعلی رئیس شورای سلامت جزیره کیش ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شرکت های هواپیمایی گفت: با آغاز فعالیت ایرلاین ها به مقصد کیش باید کنترل و نظارت های بهداشتی در پروازها با جدیت تمام دنبال شود و با افزایش اقدامات فرهنگی بتوانیم رعایت پروتکل های بهداشتی را فرهنگ سازی کنیم.

پورعلی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد کیش در تلاش است تا قوانین بهداشتی به صورت دقیق رعایت شود تا معیشت و اقتصاد مردم به خطر نیفتد و در این راستا از کمک سازمان هواپیمایی کشوری و استانداردهای یاتا و ایکائو نیز بهره لازم را خواهیم برد.

در پایان این نشست سید علیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن توجه به نظرات مدیران روابط عمومی شرکت های هواپیمایی با تاکید بر این موضوع که جزیره کیش در این ماه ها سطح رعایت استاندارد های بهداشتی را ارتقاء داده و با هم فکری و تدوین قواعد و شیوه نامه ها، در مهار و کنترل کرونا موفق بوده ابراز امیدواری کرد که با گشایش پروازها و نظارت و کنترل همه جانبه این روند حفظ شود.

گفتنی است در این جلسه مدیران روابط عمومی و نمایندگان شرکت های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" ، وارش، قشم ایر، کاسپین، آسمان، تابان، زاگرس و ایران ایرتور حضور داشتند