هواپیمای فـوکـر ۱۰۰ آسمان پس از ۸ سال زمین‌گیری، امروز به ناوگان هوایی کشور افـزوده‌شـد.
هواپیمای فـوکـر ۱۰۰ آسمان پس از ۸ سال زمین‌گیری، امروز به ناوگان هوایی کشور افـزوده‌شـد.

به گزارش روابط عمومی هواپیمایی آسمان، باعنایت به تاکیدات سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی مبنی بر توسعه ناوگان عملیاتی شرکت آسمان و «ضرورت افزایش تعداد ناوگان عملیاتی ِ شرکت تا نوروز ۱۴۰۲» و با توجه به برنامه ریزی مدیرعامل شرکت خلبان شیرودی، مبنی بر افزایش ناوگان عملیاتی، یک فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰ شرکت هواپیمایی آسمان که از دارایی‌های ارزشمند این شرکت بود پس از هشت سال زمین گیری، با همت و‌ توانمندی متخصصین داخلی به‌چرخهٔ عملیات پروازی بازگشت.

این مهم در راستای ارتقاء خدمت‌رسانی شرکت هواپیمایی آسمان به هم‌وطنان عزیز و افزایش ظرفیت صندلی‌ در ناوگان هوایی کشور با تلاش شبانه‌روزی مهندسان مجرب شرکت در معاونت فنّی و مهندسی محقق شد و قطعاً در آیندهٔ نزدیک تاثیر به‌سزایی در بهبود اقتصاد شرکت خواهد داشت.

این هواپیمای فوکر ۱۰۰ با علامت ثبت EP-ASR پس از انجام موفقیت آمیز پس از تست‌های پروازی ( Test Flight) به ناوگان عملیاتی شرکت آسمان پیوست.

هواپیمایی آسمان دارای آشیانه‌ و همچنین زیرساخت‌های کم‌نظیر تعمیر و نگهداری هواپیما با امکان خدمات‌رسانی به اغلب تایپ‌های هواپیما است و در این بخش مهندسین فنّی-مهندسی با تجربه شرکت هواپیمایی آسمان فعالیت می کنند.

روابط عمومی شرکت هواپیمایی آسمان دستیابی به این موفقیت بزرگ را در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه علیه صنعت هوانوردی، گامی مهم جهت توسعه ناوگان هوایی کشور می‌داند و این موفقیت را به همه عوامل و دست‌اندرکاران شرکت به نوبهٔ خود تبریک می گوید.